pngwave

Üldine välimus

Proportsionaalne, aktiivne, jõulise ja sujuvate liigutustega koer, sõbralik ilme ja olek.

Iseloom

Tark, intelligentne ja tõule omase töötahtega

Temperament

Heatahtlik, sõbralik ja usaldav.

Grupikuuluvus: FCI rühm 8, alarühm 1, brititõug.
Pea: Proportsionaalne ja selgepiiriliste joontega pea, mitte jämeda koljuga, liitub hästi kaelaga. Koon jõuline, lai ja sügav. Koon ja pea on suures plaanis sama pikkused. Otsaesine selgepiiriline. Nina must.
Silmad: tumepruunid, üksteisest lahus asetsevad. Silmaääred tumedad.
Kõrvad: keskmise suurusega, asetsevad silmade kõrgusel.
Suu: tugevad lõuad. Täiuslik, korrapärane hambumus, s.t. alalõua esihambad puudutavad kergesti ülalõua esihammaste tagapinda.
Kael: pikk, kuiv ja lihaseline. Esiosa: Jõuline luustik, pikk ja hästi tahapoole hoiduv õlg, pikk õlavars, sirged esijalad.
Keha: Proportsionaalne, tervikliku, sügava ja pika rinnakorviga. Ribid pikad ja hästi kaardunud. Lameda seljajoonega.
Tagaosa: Tugev nimmeosa, hea nurga all lihaliste reitega tagajalad. Madalal asetsevad kannad, tagajalad tagant vaadates paralleelsed, mitte sisse-või väljapoole kaardus.
Käpad: Ümarad, sarnased kassikäppadele, tugevad.
Saba: Ulatub kuni kannani. Kinnitub seljajoone kõrgusel ja koer hoiab saba sirgelt seljajoonega. Sabaots ei tohi kaarduda.
Liikumine: Jõuline, paralleelne. Samm pikk ja vaba. Esimesed jalad ei tõuse kõrgele. Karvkate: Sile või lainjas, rohkete rippuvate karvadega. Tihe, vett hülgav aluskarv.
Värv: Ükskõik milline kulla või koorevärv, ei või olla punane ega mahagoni värvi. Lubatud on mõned valged karvad rinnaosas.
Turjakõrgus: Isastel 56 – 61 cm ja emastel 51 – 56 cm. Grupikuuluvus: FCI rühm 8, alarühm 1, brititõug.