Annika Laas (1.2.1968 – 14.6.2004)

Annika Laas oli Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu asutajaliige ning pikaajaline esinaine, talle kuulus kennel Tweedlyn.

Annika armastas väga seda tõugu ja seisis hea kuldse retriiveri arengu eest Eestis. Talle kuulusid koerad Stanhope Goldenspot, enda kasvatatud Tweedlyn Happy Birthday ja Prantsusmaalt sisse toodud Upper Arley of Glen Sheallag. Annika jõudis kasvatada kaks pesakonda kuldseid, enne kui raske haigus ta meie keskelt ära viis.
Ta töövõime oli imetletav. Üle aasta oli Annika Kennelliidu juhatuses, ligi pool aastat juhtis ta EKL juhatuse esinaisena selle tööd. Koos teiste entusiastidega tuli ta juhatusse lootusega muuta selle töö sisukamaks ning tulevikku suunatuks. Tekkisid märgid selle töö õnnestumise kohta. Lahkumisega meie hulgast jäid paljud tööd lõpetamata ja paljud plaanid teostamata. On ütlemata kurb, kui ühe inimese elutee jääb nõnda lühikeseks. EKRÜ-le on ta lahkumine kahtlemata korvamatu. Laiemale avalikkusele sai Annika Laas tuntuks ETV ekraanil ärisaate «Kapital» juhina. Aastail 1997–2000 oli ta «Aktuaalse kaamera» majandusuudiste toimetaja, samuti töötas ta Reklaamitelevisioonis ja TV 3 uudiste ja äriuudiste toimetuses. Annika Laas oli tuntud ka poliitikuna. Ta kuulus Sinisesse Erakonda ja selle järglasse Demokraatlikusse Parteisse. Oli Tallinna linnavolikogus Isamaaliidu fraktsiooni asendusliige.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Annika Laas oli abielus õpingukaaslase Paul Laasiga. Neil on neli last, Annika lahkumise hetkel oli neist vanim 15 ja noorim kolmene.
EKRÜ avaldab kaastunnet Annika perele.

Title